Jakie meble ogrodowe wybrać?

Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Niestety często podwórka są zaniedbane. Ich wygląd można poprawić nie tylko ładnymi roślinami, ale również meblami ogrodowymi i innymi elementami małej architektury. W tym artykule skupimy się na meblach ogrodowych, podpowiem Ci jak je wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Meble ogrodowe są funkcjonalną i atrakcyjną dekoracją

Na co zwrócić uwagę wybierając meble ogrodowe?

  • Materiał, z którego są wykonane – najtańsze są meble ogrodowe plastikowe, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Materiał wpływa nie tylko na jakość mebli, ale również na to, jak trzeba o nie dbać.
  • Styl – trzeba dobrać go do swoich indywidualnych oczekiwań.
  • Wygląd domu i ogrodu – najlepiej, jeżeli wszystkie elementy stanowią spójną całość. Większość osób preferuje pasujące do siebie obiekty, jednak mogą one również prezentować inny styl o ile jest to celowe.
  • Wielkość – warto wziąć pod uwagę zarówno wielkość podwórka, jak i zastosowanie mebli. Jeżeli planujesz organizować spore spotkania, to potrzebujesz większych mebli niż jeżeli po prostu chcesz czasem spędzać czas w ogrodzie.
  • Miejsce – meble tarasowe będą wyglądać inaczej niż meble do ogrodu. Warto zastanowić się jakiego rozwiązania na pewno potrzebujesz.

Dobrze dobrane meble do ogrodu muszą być nie tylko ładne same w sobie, ale pasować do otoczenia, w którym się znajdują. Ponadto warto wybrać produkty najlepszej jakości, które każdego roku będą wyglądać równie dobrze.

Z jakiego materiału meble ogrodowe wybrać?

To jest jedno z najtrudniejszych pytań. Dostępnych materiałów jest naprawdę dużo. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również ceną, jakością oraz sposobem, w jaki trzeba je konserwować.

Drewno

Materiał dawniej bardzo popularny, dający duże pole do manewru, jeżeli chodzi o wygląd. Kupując takie meble musisz liczyć się ze sporym nakładem finansowym, jak i czasowym, jeżeli chodzi o konserwacje. Jest to konieczne, żeby meble przetrwały wiele lat.

Do zalet tego rozwiązania należy z pewnością klasyczny wygląd. Wadą bardzo często jest waga – meble ogrodowe drewniane są często znacznie cięższe niż np. aluminiowe. Ponadto są one droższe niż meble wykonane z tworzyw sztucznych.

Tworzywa sztuczne

warto wybrać odpowiedni materiał z jakiego będą wykonane meble ogrodowe

Wiele osób pewnie tutaj pomyśli o plastikowych meblach ogrodowych, jednak dzisiaj są dostępne inne tworzywa sztuczne, znacznie wyższej jakości. Niektóre potrafią imitować wyglądem tworzywa naturalne, przykładem jest tutaj technorattan.

Zaletą jest niska waga, łatwość w konserwacji oraz trwałość. Meble są bardzo odporne i wytrzymałe. Jest również duża różnorodność jeżeli chodzi o wygląd, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Większość mebli ogrodowych dostępnych dzisiaj jest wykonana właśnie z tworzyw sztucznych.

Aluminium

Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena oraz koszty utrzymania. Aluminium nie musi być specjalnie zabezpieczane, ponieważ nie pojawia się na nim rdza. Ponadto meble wykonane z aluminium często mają nowoczesny wygląd, który podoba się wielu osobom. Są one również lekkie, co ułatwia różne prace z nimi związane.

Stal

Ten materiał w meblach ogrodowych nie sprawdzi się na każdym podwórku. Takie meble wyglądają bardzo potężnie i okazałe. Są również bardzo ciężkie oraz wymagają konserwacji, żeby nie pojawiła się rdza.

Z drugiej strony klimat, który można uzyskać przy wykorzystaniu mebli ogrodowych stalowych nie jest możliwy do uzyskania w inny sposób.

Meble wyplatane np. z wikliny

Zaletą tego materiału jest niska waga oraz cena. Jednak problem bywa z trwałością, zwłaszcza jeżeli wystawi się te meble na kontakt z wodą. Dlatego też nie warto ich trzymać bezpośrednio w ogrodzie, lecz np. na tarasie.

Ponadto na trwałość wpływa zastosowany materiał. Znacznie trwalsze od klasycznej wikliny są meble wykonane z bambusa.

Jakie meble ogrodowe wybrać? Ranking

Jakie meble ogrodowe do 500zł?

Wybierając meble do 500zł trzeba liczyć się z meblami z mniej trwałych materiałów takich jak np. meble wyplatane z wikliny. Zwłaszcza jeżeli chce się kupić cały komplet mebli np. stół ogrodowy i krzesła ogrodowe. Da się znaleźć też gotowe zestawy z tworzyw sztucznych, również z technorattanu. Przykładem jest Funky Set, w którego skład wchodzą cztery krzesła i stolik.

W przypadku kupowania pojedynczych mebli takich jak np. ławka ogrodowa, albo sam stół ogrodowy można poszukać lepszych materiałów. Da się znaleźć więcej mebli ogrodowych z aluminium, a nawet z drewna.

Jakie meble ogrodowe do 1000zł?

Delano Set Cappucino, źródło: curver-lifestyle.pl

Tutaj wybór jest znacznie większy, zarówno gdy mówimy o całych kompletach, jak i o pojedynczych meblach ogrodowych. Można już szukać również produktów z kolekcji, nawet bardziej znanych marek.

Wybierając meble ogrodowe weź pod uwagę te elementy, o których wspominałem wcześniej. Wydając 1000zł najlepiej wybrać takie meble, które posłużą Ci wiele lat oraz z których będziesz zadowolony. Dobrym pomysłem są tworzywa sztuczne, ponieważ one wyróżniają się dobrym wyglądem i świetną trwałością.

Jeżeli chodzi o konkretne propozycje kolekcji w tym przedziale cenowym, to warto zwrócić szczególną uwagę, na

Curver Corfu Set

Corfu Set, źródło: curver-lifestyle.pl

Jest to komplet wykonany z technorattanu, składa się z dwuosobowej sofy, dwóch foteli, oraz stolika kawowego. Warto zwrócić uwagę, że zamiast tradycyjnego stolika można wybrać zestaw ze skrzynią-stolikiem. Jest to ciekawe urozmaicenie zarówno jeżeli chodzi o wygląd, jak i funkcjonalność mebli ogrodowych.

Kolorystyka zestawu jest jednolita, jednocześnie utrzymana w stosunkowo ciemnych barwach.

Curver Delano Set Cappucino

Jest to stosunkowo tani zestaw wykonany z polipropylenu, który swoim wyglądem imituje drewno. Komplet jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, w wersji grafitowej oraz cappuccino. W jego skłąd wchodzą dwa fotele, ława, oraz stolik ogrodowy.

Sam zestaw wyróżnia się prostym, wręcz minimalistycznym wyglądem i wpasowuje się w nowoczesny styl.

Czy opłaca się kupować droższe meble?

Wszystko zależy tak naprawdę od twoich potrzeb. Do 1000zł można kupić meble ogrodowe dobrej jakości, które spełnią oczekiwania większości osób. Największy kłopot może być z wybraniem odpowiedniego wyglądu – często są to kolekcje z tworzyw sztucznych o dosyć prostym designie.

Osoby bardziej wymagające albo szukające mebli ogrodowych z drewna, lub droższych materiałów muszą liczyć się z większym wydatkiem.

Podsumowanie

Mądrze wybierz meble ogrodowe

Meble ogrodowe mogą być piękną dekoracją. Jednocześnie wybierając je trzeba myśleć nie tylko o wyglądzie, ale również o jakości. Dlatego też często warto dopłacić do droższych modeli, które są po prostu wytrzymalsze.

Dzięki temu będą one służyły przez wiele lat. Natomiast meble kiepskiej jakości w skrajnych przypadkach mogą nie przetrwać jednego sezonu. Dlatego też, jeżeli nie chcesz wyrzucać pieniędzy, to zainwestuj w dobre meble ogrodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *