Jaki rower wybrać? – Najlepsze rowery – Ranking rowerów

Rowery są odpowiedzią na brak ruchu, oraz korki w miastach

W ostatnich ladach powstają cały czas nowe środki, które można wykorzystać do poruszania się. Dlatego warto zastanowić się nad tym jaki rower wybrać. Coraz popularniejsze są różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Mimo to cały czas rower jest dobrym wyborem zarówno jeżeli chodzi o poruszanie się do konkretnego celu jak i o rekreacyjne spędzanie czasu. Zapraszamy do sprawdzenia naszego Rankingu rowerów i wybrania najlepszego roweru!

Na co zwrócić uwagę wybierając rower?

Wybór najlepszego roweru to trudne zadanie, zwłaszcza jeżeli posiadamy ograniczony budżet. Ceny rowerów zaczynają się od kilkuset złotych, jednocześnie bez problemów można znaleźć sprzęt za kilkanaście tysięcy. Dlatego też wybierając rower trzeba zastanowić się czego się potrzebuje i warto wziąć pod uwagę:

Odpowiedni rower dopasowany do swoich preferencji zapewni komfort jazdy
  • Rodzaj ramy – wbrew niektórym przekonaniom rama „damska” nie jest tylko dla kobiet. Jeżdżąc często po mieście jest ona po prostu wygodniejsza, ponieważ częściej będzie schodziło się z rowerów niż w przypadku ramy „męskiej”.
  • To gdzie zamierzasz jeździć rowerem – sprzęt przeznaczony do miast będzie spełniać inne potrzeby niż sprzęt przeznaczony do jeżdżenia w terenie. Z drugiej strony jeżeli będziesz jeździł tylko po mieście, to kupowanie roweru górskiego również jest błędem.
  • Waga – dzisiaj można znaleźć bardzo lekkie rowery, korzystanie z nich jest przyjemniejsze. Zwłaszcza jeżeli zamierza się jeździć po mieście, gdzie czasem trzeba przenieść rower np. po schodach. Jeżeli mowa o tanich modelach, to warto poszukać rowerów trekkingowych.

To są najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Oczywiście w przypadku rowerów dla wielu osób duże znaczenie ma wygląd i kolor ramy, jednocześnie ta kwestia zależy od indywidualnego gustu osoby.

Porównanie typów rowerów

Można wyróżnić wiele różnych typów tych pojazdów. Zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli wyróżnić różne podtypy, które też można wydzielić w konkretnych grupach. Jednak w tym artykule skupimy się tylko na najważniejszych typach rowerów.

Wybierając rower trzeba dobraćodpowiedni rodzaj do swoich potrzeb
  • Rower górski – są one stworzone do jazdy po terenie. Spośród wszystkich typów wyróżnia je uniwersalność, można na nich swobodnie jeździć po mieście jak i po nierównym terenie.
  • Rower trekkingowy – wiele osób twierdzi, że to połączenie roweru szosowego z górskim. Posiada on różne turystyczne dodatki, które świetnie sprawdzą się z w podróżach na dłuższe dystanse. Również jazda z dala od ulic nie będzie na tym rowerze problemem.
  • Rower szosowy – jest on przeznaczony do jazdy po asfalcie. Jego charakterystyczną cechą jest zagięta kierownica, która umożliwia jazdę w aorodynamicznej pozycji, co pozwala osiągać większe prędkości.
  • Rower miejski – jego zaletą jest kontrukcja. Można siedzieć w pozycji wyprostowanej, ponadto wchodzeni ei schodzenie z ramy jest bardzo wygodne. Dzięki temu można wygodnie jeździć po mieście, jednocześnie podróże poza nim mogą źle wpływać na żywotność roweru.

To są główne i najważniejsze rodzaje rowerów. Do innych typów należą m.in. rowery fitness, fatbike, elektryczne, oraz BMX. Ponadto w typach wymienionych wyżej istnieją różne podtypy.

Ranking rowerów – Najlepsze rowery

Jaki rower wybrać do 600zł – ranking

Za 600zł można kupić wiele rowerów w różnych hipermarketach. Jednak często jakość rowerów w nich jest kiepska, a w niektórych sytuacjach ich naprawa jest niemożliwa, lub nieproporcjonalnie droga w stosunku do ceny roweru. Dlatego też mając ograniczony budżet trzeba mądrze wybrać model dla siebie.

B’Twin Riverside 100

B’Twin Riverside 100 źródło: decathlon.pl

Ten rower można kupić za 599 zł, idealnie nada się on do jeżdżenia po mniej wymagających szlakach. Jest to świetny wybór dla użytkowników, którzy chcą od czasu do czasu pojeździć i nie potrzebują sprzętu, który poradzi sobie w każdych warunkach.

Jest to rower trekkingowy, dlatego też może być wykorzystywany w różnych sytuacjach, jednocześnie mocne forsowanie go nie wpłynie dobrze na jego trwałość.

B’Twin Elops 100 LTD

B’Twin Elops 100 LTD, źródło: decathlon.pl

Jest to rower miejski, który jest najlepszym wyborem w tej cenie. Nie można oczekiwać zbyt dużo od tego zestawu, np. trzeba oddzielnie dokupić koszyk i bagażnik. Jednocześnie jeżeli szukamy roweru taniego, którym swobodnie będziemy jeździć po mieście, to ten sprawdzi się bardzo dobrze.

Jaki rower wybrać do 1000zł – ranking

Musimy sobie uświadomić, że 1000zł to cały czas jest stosunkowo niska cena jak na rower. Cały czas trzeba dobrze zwracać uwagę na to co się kupuje, ponieważ można bardzo łatwo nadziać się na sprzęt wątpliwej jakośći.

B’Twin B’Original 500

B’Twin B’Orgnial 500, źródło: decathlon.pl

Marka B’Twin będzie się często pojawiać w tym rankingu. Nie jest to oczywiście jedyna marka rowerów, po prostu w tym segmencie cenowym w zasadzie nie ma konkurencji. Model B’Original 500 jest rowerem uniwersalnym. Jest znacznie trwalszy niż wcześniej prezentowany rower trekkingowy, lepiej sprawdzi się na dłuższych dystansach, oraz z dala od asfaltu. Ponadto od razu kupujesz go z błotnikami, to również poprawia jakość podróży poza drogami.

Norethec Sorang 26 VB

Jest to pierwszy w tym zestawieniu rower górski, a więc teoretycznie przeznaczony do jeżdżenia z dala od dróg, po wymagających szlakach. Podkreślam stwierdzenie „teoretycznie”, ponieważ modele w tej cenie nie są tak odporne na trudne warunki, jak droższe rowery. Dlatego zabieranie ich w bardziej wymagające szlaki może być ryzykowne, zwłaszcza jeżeli zrobią to początkujące osoby, które nie wiedzą jak zachować się w przypadku awarii, lub nie potrafią jeździć ostrożnie.

Jaki rower wybrać do 2000zł?

Tutaj wybór modeli jest znacznie większy. Skupimy się na bardziej specjalistycznych modelach, ponieważ te dla mniej wymagających użytkowników zostały zaprezentowane wcześniej.

B’Twin Triban 520

B’Twin Triban 520, źródło: decathlon.pl

Jest to rower szosowy za pomocą, którego można sprawnie poruszać się po szosach. Cechuje się on trwałością i dobrą jakością wykonania. Osoby, które szukają tanich rowerów szosowych z pewnością będą zadowolone z wybranego modelu.

Oczywiśćie sprzęt tej klasy może odbiegać jakością wykonania i możliwościami od znacznie droższych modeli.

B’Twin RockRider 540

Rower, który przetrwa większość trudnych warunków i nawet bardziej wymagających tras. Wyróżnia go bardzo wysoka jakość wykonania, dzięki temu jeżdżenie w bardziej wymagającym terenie jest komfortowe. Można śmiało zabierać go nawet na dłuższe wyprawy.

Podsumowanie

B’Twin RockRider 540, źródło: decathlon.pl

Wiele osób zastanawia się ile tak naprawdę trzeba wydać na dobrej jakości rower. Wszystko zależy od tego do czego zamierzasz wykorzystywać ten sprzęt. Osoby jeżdżące dużo muszą się liczyć z większym wydatkiem, ponieważ tylko wysokiej jakości modele wytrzymają bardziej intensywne użytkowanie. Osoby jeżdżące okazjonalnie mogą szukać rowerów w niższych półkach cenowych. Jednocześnie jeżeli chodzi o tanie modele, to lepiej szukać ich w różnych sklepach rowerowych. Dzięki temu jeżeli rower zepsuje się, to będzie szansa naprawienia go. W przypadku niektórych modeli z supermarketu naprawa jest niemożliwa i pozostaje tylko wymienienie roweru na nowy model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *