Jaki prostownik wybrać? Ranking prostowników 2017

Czasem chwila nieuwagi może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Weźmy jako przykład pozostawienie włączonych świateł w samochodzie na noc. To tylko zapomnienie o jednej drobnostce, jednak będzie skutkowało problemem z uruchomieniem auta następnego dnia . W tej sytuacji będzie nam potrzebny prostownik do akumulatora. Również zimą auta mają często problem z zapłonem. W takich chwilach bardzo przydatny jest prostownik samochodowy. To niepozorne urządzenie potrafi nieraz ratować życie. Pozostaje pytanie, jaki prostownik wybrać? Poniżej nasz Ranking prostowników.

Dobry prostownik pomoże zadbać o akumulator w samochodzie

Na co zwrócić uwagę wybierając prostownik? – Ranking prostowników.

Kluczowe są dwa parametry

Prostownik Deca MACH 113, źródło: sklep.prostowniki-akumulatory.pl/
 • Prąd ładowania – dzieli się na szczytowy i skuteczny. Ten pierwszy nie ma dużego znaczenia, jeżeli chodzi o wybór akumulatora. Kluczowy jest prąd skuteczny, ponieważ od niego zależy to, jak skutecznie jest ładowany akumulator. Powinien wynosić około 1/10 pojemności akumulatora.
 • Napięcie wyjściowe – tu jest bardzo prosty wybór, ponieważ ono musi być równe napięciu w akumulatorze. W przypadku większości aut jest to 12 v.

Warto również zwrócić uwagę na różne dodatki, które nie tylko ułatwiają prace z prostownikiem, ale również zabezpieczają akumulator.

 • Wentylator – umożliwia wydajniejszą pracę prostownika i korzystanie z maksymalnego prądu ładowania.
 • Soft start prądu ładowania – chroni prostownik oraz akumulator przed uszkodzeniem.
 • Funkcja boost – umożliwia szybkie doładowanie akumulatora, do poziomu, który umożliwi rozruch auta.
 • Ekran LCD – pokazuje przydatne informacje takie jak napięcie, czy też poziom naładowania akumulatora.
 • Amperomierz i woltomierz – służą do wskazywania aktualnego napięcia, lub prądu ładowania

Dodatkowo prostownik może być wyposażony w zabezpieczenia termiczne, stabilizację prądu i napięcia ładowania, oraz funkcję automatycznego odsiarczania akumulatora.

Jaki rodzaj prostownika wybrać?

Prostownik BNW 12/16 TP, źródło: elsin.pl

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych produktów wartych uwagi zastanówmy się jaki rodzaj akumulatora wybrać. Dzisiaj na rynku spotykane są 4 rodzaje:

 • Standardowe – sprawdzają się do domowych zastosowań, nie posiadają zbędnej elektroniki, co przekłada się na niską cenę tych urządzeń.
 • Mikroprocesorowe – posiadają różne zabezpieczenia, dzięki którym akumulator jest ładowany w bezpieczny sposób. Dodatkowo są wyposażone w różne udogodnienia, dzięki którym ładowanie kończy się automatycznie, gdy akumulator jest naładowany, ponadto można ładować akumulator bez konieczności odłączania go od auta.
 • Trakcyjne – są przeznaczone do dużych akumulatorów i prądożernych urządzeń.
 • Impulsowe – wyróżniają się małą wagą i niewielkimi rozmiarami. Szybko potrafią naładować akumulator, jednocześnie w niektórych warunkach mogą go uszkodzić, a nawet stanowić zagrożenie dla użytkownika.

Rodzaj prostownika należy dobrać do posiadanego akumulatora.

Jaki prostownik samochodowy wybrać? Ranking prostowników.

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych modeli warto, żebyś zastanowił się nad tym ile chcesz wydać na prostownik. Niektóre urządzenia możesz kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, jednak ich jedyną funkcją jest to, że naładują akumulator. Nie posiadają żadnych zabezpieczeń ani udogodnień. Źle wykorzystane mogą uszkodzić akumulator w twoim samochodzie. Dlatego warto czasem dopłacić do droższego sprzętu.

Jaki prostownik do 100 zł? – Polecane prostowniki.

Prostownik DECA MACH 113 12V 6A

Czasem znalezienie tego modelu jest trudne poniżej 100 zł, jednak jest to możliwe. Jednak odróżnia się od poprzednika tym, że posiada już zabezpieczenia m.in. przed niewłaściwą polaryzacją, oraz ochronę przeciwzwarciową. Również posiada zabezpieczenie, przed przeładowaniem akumulatora.

Dlatego też jest to znacznie lepszy wybór niż poprzedni prostownik, niestety w zamian za takie udogodnienia płaci się m.in. mniejszą wydajnością, ponieważ prąd skuteczny wynosi 3,5 ampera. Jednak jest to znacznie lepszy sprzęt dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie korzystając z prostownika.

Najtańsze oferty w sieci

Drugie miejsce w Rankingu prostowników

Prostownik Stef-pol est-w301a 12v/6a

Prostownik ESTW301a-1024×804, źródło: stef-pol.com

Można go kupić za ok. 70 zł. Jest to najtańszy z prostowników, które są dobrze wykonane. Jest przeznaczony do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Prąd skuteczny wynosi 4,5 ampera.

Jest on pozbawiony różnych udogodnień. Jednak osoby, które szukają taniego prostownika powinny być zadowolone z zakupu. Trzeba tylko pamiętać, że sprzęt jest pozbawiony różnych udogodnień i osoba go używająca musi zadbać o wszystko sama.

Jaki prostownik do 250 zł? – Polecane prostowniki.

Prostownik Stef-pol EST-513 36V 2.5A

Jest to ładowarka, która świetnie sprawdzi się w automatycznym ładowaniu akumulatorów bezobsługowych i kwasowo-ołowiowych. Dzięki zastosowanym technologiom ładowanie tym prostownikiem pozytywnie wpływa na żywotność akumulatora.

Dlatego też jest to dobry wybór dla osób, którym zależy na ich akumulatorze i chcą o niego dbać. Również sam prostownik posiada zabezpieczenia m.in. przed przegrzaniem. Dlatego nawet osoby, które będą miały pierwszy raz styczność z prostownikiem mogą śmiało wybrać ten model.

Najtańsze oferty w sieci

Prostownik Bnw 12/16 tp

Jego zaletą jest duży prąd skuteczny, który można dodatkowo regulować na dwie wysokości – 8 amperów i 16 amperów. Dzięki temu ładowanie akumulatorów jest znacznie skuteczniejsze i szybsze niż w przypadku tańszych modelów.

Sprzęt posiada różne zabezpieczenia, dzięki którym można korzystać z prostownika bez obaw o uszkodzenie akumulatora.

Jaki prostownik do 500 zł? Prostownik z rozruchem.

Prostownik TELWIN LEADER 400 12/24V 45A

Jest to akumulator, który ma funkcję boost, dzięki której można szybko naładować akumulator. Ponadto można go wykorzystać, jeżeli samochód nie chce ruszyć, dzięki temu jest to świetny sprzęt zwłaszcza zimą, gdzie wiele aut ma problem z rozruchem.

Poza tym posiada on wszystkie niezbędne funkcje oraz zabezpieczenia, oraz prąd skuteczny o wysokości 14 amperów. Za te wszystkie udogodnienia trzeba zapłacić, jednak osoby, którym zależy na uniwersalnym urządzeniu, które sprawdzi się w każdej sytuacji z pewnością będą zadowolone.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu prostowników

Jeżeli chcesz kupić najlepszy prostownik, to warto postawić na jakość i sprawdzony sprzęt. Szczególnie warto uważać na różne prostowniki z supermarketów, albo ściągane z zagranicy. Taki prostownik samochodowy może uszkodzić akumulator, przez co będziesz narażony na dodatkowe koszty.

Warto dopłacić do sprzętu wysokiej klasy, który nie tylko działa dobrze, szybciej ładuje akumulator, lecz również dba o bezpieczeństwo i chroni przed znaczną ilością wypadków.

Inni użytkownicy też szukali:

 • jaki prostownik mikroprocesorowy
 • jaki prostownik z rozruchem
 • polecane prostowniki
 • jaki prostownik polecacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *