Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Ranking najlepszych odkurzaczy 2017

Jeśli zastanawiasz się jaki odkurzacz przemysłowy wybrać, zapraszamy do sprawdzenia naszego rankingu najlepszych odkurzaczy. Odkurzacze przemysłowe są przystosowane do intensywnego i długotrwałego działania. Dlatego też świetnie sprawdzą się tam, gdzie zwykłe odkurzacze domowe zawodzą. Jednocześnie znalezienie najlepszego odkurzacza ze względu na jego sposób pracy, może zająć nam więcej czasu dla zapewnienia odpowiedniego sprzętu spełniającego nasze wymagania. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z ogólnymi informacjami na temat odkurzaczy oraz sprawdzenia naszego Rankingu odkurzaczy przemysłowych.

Odkurzacz przemysłowy to nie to samo co odkurzacz domowy!

Na co zwrócić uwagę wybierając odkurzacz przemysłowy?

  • Moc – określa moc ssącą odkurzacza. Trzeba dopasować do swoich potrzeb.
  • Pojemność zbiornika na odpady – od niej zależy, to jak często będziesz musiał opróżniać pojemnik. Wpływa bezpośrednio na efektywność pracy. Warto ją dopasować do swoich potrzeb, nie zawsze większy oznacza lepszy.
  • Długość kabla od zasilania – również wpływa na skuteczność pracy. Im dłuższy kabel, tym rzadziej musisz szukać kolejnych gniazdek.
  • Typ pracy – jeżeli odkurzacz przemysłowy będzie narażony na pracę w mokrym środowisku, to musisz wybrać sprzęt przystosowany do tego.
  • Akcesoria – w niektórych zestawach są np. różne końcówki ssące. Takie dodatki pozwolą uniknąć poniesienia dodatkowych kosztów w przyszłości.
  • Klasa odkurzacza – temat jest na tyle istotny, że warto poświęcić mu więcej czasu.

Jaką klasę odkurzacza przemysłowego wybrać?

Klasa określa to, jakie zabezpieczenia będzie zbierał dany odkurzacz. Nie każdy odkurzacz przemysłowy może usuwać wszystkie zanieczyszczenia. Obecnie podział na klasy wygląda w sposób następujący:

Klasa L

Klasa M

Klasa H

Pochłanianie pyłów Kruszywo Ołów
Drobne kruszywo Odpady z farb i gipsu Kadm
Azbest
pleśń

Oczywiśćie odkurzacz z klasy H poradzi sobie ze wszystkim, co odkurzacze z klasy M i L.

Podział ten został wprowadzony ze względu na filtry znajdujące się w odkurzaczach. Tylko odkurzacze przemysłowe klasy H posiadają filtry umożliwiające bezpieczne odkurzanie odpadów takich jak pleśń czy azbest.

Czy warto kupować odkurzacz przemysłowy do domu?

Mądrze wybierz odkurzacz przemysłowy

Czasem można znaleźć informacje o tym, że odkurzacze przemysłowe są lepsze, bardziej wydajne itd. Dlatego niektóre osoby mogą zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w taki sprzęt do domu.

Trzeba się zastanowić nad tym, jakie zabrudzenia masz w domu. Jeżeli np. masz warsztat, w którym często obrabiasz drewno, powstaje wiele pyłu to odkurzacz przemysłowy jest dobrym wyborem. W przeciwnym wypadku lepiej zainwestować w dobrej jakości odkurzacz domowy.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której w domu mieszkają osoby cierpiące na alergię. Wtedy dobry odkurzacz przemysłowy może okazać się lepszym wyborem. Wybierając sprzęt posiadające dobrego rodzaju filtry takie osoby będą w stanie korzystać z odkurzacza przemysłowego.

Jest on lżejszy, natomiast moc ssącą również będzie miał wystarczającą. Odkurzacze przemysłowe są potrzebne tam, gdzie odkurzacze domowe zostałyby narażone na szybkie uszkodzenie ze względu na zbyt intensywne eksploatowanie sprzętu.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? Ranking odkurzaczy.

Jaki odkurzacz przemysłowy do 400zł? – Polecane odkurzacze.

1

Odkurzacz przemysłowy Graphite 59G607

Jest to tani odkurzacz przemysłowy, który może pracować zarówno na mokro, jak i na sucho. Sprzęt jest dobrze wykonany, waży 8,5kg. Siła ciągu tego odkurzacza wynosi 18kPa, natomiast pojemność zbiornika to 30L.

Największą wadą tego sprzętu jest długość kabla, która wynosi tylko 3 metry.

Najtańsze oferty w sieci

2

Odkurzacz przemysłowy Graphite 59G607

Podobnie jak poprzedni model umożliwia on pracę na sucho i mokro. Posiada kabel o długości 4,5 metra, natomiast jego moc wynosi 1600W. Dużą zaletą tego modelu jest to, że posiada dodatkowe gniazdo, dzięki któremu można podłączyć inne urządzenie elektryczne do odkurzacza.

Dodatkowo sprzęt posiada otrzepywać filtra, który pozwala na okresowe czyszczenie filtra bez konieczności przerywania pracy odkurzacza.

Najtańsze oferty w sieci

Jaki najlepszy odkurzacz przemysłowy do 1000zł? – Ranking odkurzaczy do 1000 zł.

1

Odkurzacz przemysłowy DEDRA DED6602

Urządzenie posiada podwójną filtrację, pierwsza następuje przez materiałowy worek wielokrotnego użytku, a druga to filtr wodny. Sprzęt jest przeznaczony do pracy na sucho. Można regulować siłę ssania w zależności od potrzeb.

Posiada on również gniazdo, do którego można podłączyć inne urządzenie elektryczne.

Najtańsze oferty w sieci

2

Odkurzacz przemysłowy Cleantec CT 17 E Festool

Jest to urządzenie najwyższej klasy, bardzo dobrze wykonane. Duża moc ssania umożliwia komfortową pracę. Jest również funkcja nadmuchu, która może przydać się w niektórych sytuacjach.Pracę usprawnia elektroniczna kontrola poziomu napełnienia zbiornika, podczas zasysania płynów oraz uchwyt na kabel sieciowy i wąż. Urządzenie posiada gniazdo zasilające, do którego można podłączyć dodatkowe urządzenia elektryczne.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu

odkurzacz Cleantec CT 17 E Festool, źródło: festool.pl

Najlepszy odkurzacz przemysłowy może służyć latami. Dlatego nie warto oszczędzać na zakupie tego sprzętu. Urządzenia słabej jakości mogą szybko się psuć i zużywać.

Jednocześnie pamiętaj, żeby utrzymywać sprzęt w możliwie najlepszym stanie, trzeba regularnie czyścić odkurzacz przemysłowy, żeby zwiększyć jego żywotność. Nawet sprzęt najlepszej klasy może szybko ulec awarii, jeżeli będzie brudny. A takie usterki nie będą objęte gwarancją, dlatego zwracaj na to uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *