Jaki najlepszy pistolet do malowania wybrać? – Ranking pistoletów malarskich 2017

Najlepsze pistolety do malowania umożliwiają znacznie szybsze i dokładniejsze pokrywanie powierzchni. Mogą znaleźć swoje zastosowanie nie tylko do malowania aut (z czym pistolety do malowania kojarzy większość osób). W naszym rankingu pistoletów do malowania, poznacie ich jeszcze inne zastosowania. Pistolety malarskie, mogą być również używane przy pokrywaniu ścian farbą, ponieważ malowanie za pomocą pistoletu wymaga znacznie mniej umiejętności, niż przy klasycznym malowaniu pędzlem, lub wałkiem.

Często zamiast zwykłych pędzli lepiej użyć pistoletu do malowania

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy pistolet do malowania?

 • Dysza – trzeba dobrać odpowiednią dyszę do rodzaju powierzchni, którą chcesz malować oraz do powierzchni lakierniczej.
 • Kompresor – im więcej planujesz malować, tym lepszej jakości powinien być. Wiele kompresorów słabej jakości szybko się nagrzewa, przez co ich wydajność spada, a to przekłada się bezpośrednio na efekty malowania.
 • Waga – oczywiście trzeba do niej dodać wagę farby. Pojemniejszy sprzęt daje większe możliwości, jednocześnie używanie go przez dłuższy czas może być męczące.
 • Co zamierzasz malować – pistolety do malowania drewna, ścian, czy też karoserii samochodowej mogą się różnić pomiędzy sobą.
 • Jak często zamierzasz korzystać z pistoletu – osoby, które chcą okazjonalnie malować w domu potrzebują sprzętu innej jakości, niż osoby, które zamierzają wykorzystywać ten system zawodowo.
 • Rodzaj pistoletu do malowania – temu tematowi przyjrzymy się bardziej.

Jaki rodzaj pistoletu do malowania wybrać?

Pistolety do malowania często wymagają kompresora

Istnieją 3 główne rodzaj pistoletów do malowania:

 • Pistolet wysokociśnieniowy – posiada niewielki otwór, przez który wytryskiwana jest niewielka ilość lakieru. Wadą tego pistoletu jest marnotrawstwo farby.
 • Pistolet niskociśnieniowy – jego przewagą nad pistoletem wysokociśnieniowym jest oszczędność farby. Jednocześnie, żeby poprawnie działał ten sprzęt potrzebny jest mocniejszy kompresor.
 • Pistolet niskociśnieniowy ze średnim zużyciem powietrza – działa podobnie jak poprzedni model, z tą różnicą, że nie jest potrzebny aż tak mocny kompresor.

Najgorszym wyborem wydają się pistolety wysokociśnieniowe. Są one tanie, jednak koszty eksploatacji drogie. Mogą się one sprawdzić w przypadku domowych zastosowań, jednak każda osoba, która planuje wykorzystywać sprzęt częściej musi się przygotować na większe koszty eksploatacji.

Jaki pistolet do malowania wybrać? Ranking 2017

Jaki najlepszy pistolet do malowania za 100 zł? – Polecane pistolety malarskie.

1

Pistolet do malowania PANSAM A532062

Jest to tani sprzęt, jednak jeżeli chodzi o zastosowania domowe, to powinien być wystarczający. Można regulować zarówno ilość przepływu farby, jak i powietrza. Jego zapotrzebowanie na powietrze to 240 l na minutę – warto o tym pamiętać, gdy dobieramy kompresor do tego pistoletu do malowania. Posiada zbiornik o pojemności 0,6 l.

Sprawdzi on się zarówno w malowaniu aut, ścian, jak i drewna. Jest to uniwersalny sprzęt, który spełni wymagania mniej wymagających użytkowników.

Urządzenie posiada mniejszy zbiornik niż poprzednik, ponieważ jest w stanie pomieścić tylko pół litra farby. Jednak i tak będzie to wystarczające w przypadku większości zastosowań. Podobnie jak poprzedni model ten również został wykonany z myślą o mniej wymagających użytkownikach.

Posiada od mniejsze zapotrzebowanie na powietrze. W większości sytuacjach wystarczy mniej niż 200 l na minutę. Dlatego też nie potrzeba wyposażać go w mocny kompresor. To wszystko sprawia, że mamy do dyspozycji naprawdę tani pistolet do malowania.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking pistoletów do malowania do 300 zł – Ranking pistoletów malarskich do 300 zł.

1

Agregat malarski Dedra

Jest to właściwie nie tylko pistolet do malowania, ale cały zestaw malarski. Nie trzeba tutaj dodatkowo dokupować kompresora tak jak w przypadku większości modeli, co dla wielu osób będzie zaletą.

Korzystanie ze sprzętu ułatwia dołączony do zestawu pasek na ramię. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór farb, do możliwości sprzętu, który pracuje pod niskim ciśnieniem i wymaga odpowiednio rozrzedzonych płynów.

Oczywiście sprzęt umożliwia kontrolę ciśnienia, pod jakim będzie wyprowadzana farba, a ponadto użytkownik ma wpływ na kształt rozpraszanej farby.

Najtańsze oferty w sieci

2

Pistolet do malowania Bosch PFS 1000

Dużą zaletą tego pistoletu do malowania jest duży pojemnik na farbę, w którym zmieści się aż litr płynu. Jest to sprzęt pracujący pod wysokim ciśnieniem, jednak producent zapewnia o wysokim stopniu wykorzystania farby dzięki zastosowanym technologiom.

Warto zwrócić uwagę na to, że zapotrzebowanie na powietrze wynosi aż 320 litrów na minutę.

Najtańsze oferty w sieci

Jaki najlepszy pistolet do malowania do 500 zł? – Porównanie pistoletów malarskich..

1

Pistolet do malowania Bosch PFS 2000

Podobnie jak w przypadku jednego z poprzednich modeli to również jest pełny zestaw. Inwestując w niego nie trzeba się przejmować zakupem kompresora. Jednak nad poprzednim modelem posiada on znaczącą przewagę w postaci mniejszej wagi.

Sprzęt pracuje cicho i ma duże możliwości. Sprawdzi się on zarówno w domu, jak i w pracy. Posiada pojemnik 0,8 litra. Ponadto można za jego pomocą rozsypać substancje wszystkich rodzajów.

Najtańsze oferty w sieci

2

Pistolet do Metabo FSP 600 HVLP 601577000

Jest to niskociśnieniowy pistolet do malowania. Dodatkowo istnieje możliwość płynnej regulacji kształtu ze strumienia okrągłego na płaski.

Sam pistolet jest bardzo lekki, ponadto wyposażony w szczotkę do czyszczenia. Regularne oczyszczanie sprzętu jest łatwe i sprawia, że urządzenie będzie nam długo służyło.

Stopień nanoszenia wynosi ok. 70%.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu pistoletów do malowania

Dobry pistolet do malowania przyśpiesza proces samego malowania.  Najlepsze pistolety malarskie znajdują swoje zastosowanie przy powierzchniach posiadających zróżnicowaną fakturę takich jak meble, lub ogrodzenia. Jeżeli mówimy o sprzęcie do użytku domowego, to często nawet najprostsze pistolety malarskie  będą wystarczające.

Jednak jeżeli mówimy o sprzęcie dla profesjonalistów, to powinniśmy wziąć pod uwagę wydajność sprzętu.  W naszym rankingu przedstawiliśmy propozycję kilku najlepszych pistoletów do malowania, które pomogą naszym zdaniem zapomnieć o tym, jak długo urządzenie może pracować bez przerwy oraz o tym, jak bardzo efektywnie jest wykorzystywana farba. W przypadku tańszych pistoletów do malowania efektywność osiąga ok. 30%, natomiast w przypadku droższego sprzętu może ona wynosić nawet 70%, więc różnica jest zauważalna gołym okiem.

Inni użytkownicy też szukali:

 • pistolet do malowania elektryczny
 • pistolet do malowania farbą emulsyjną
 • jaki pistolet do malowania opinie
 • jaki pistolet do malowania natryskowego 
 • jaki pistolet do malowania drewna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *