Jaki kompresor kupić? Ranking kompresorów 2017

Jeśli zastanawiasz się jaki kompresor kupić, to z pewnością znajdziesz je w poniższym Rankingu Kompresorów. Kompresor jest przydatny przede wszystkim podczas pompowania kół w samochodzie, do warsztatu. Jednocześnie można go też wykorzystać do pompowania kół w rowerze, materaca, lub innych rzeczy w domu. Jest on również wykorzystywany podczas malowania pistoletem, dzięki czemu można oszczędzić wiele czasu i przy okazji kontrolować poziom napompowania. Dlatego też możecie porównać, który kompresor jest najlepszy.

Kompresor ułatwia wiele zadań

Na co zwrócić uwagę wybierając kompresor?

 • Pojemność – jeden z kluczowych elementów. Musi być dobrany do planowanych prac. Od niego zależy waga urządzenia oraz to jak często będzie trzeba napełniać butlę.
 • Ciśnienie robocze – również powinno być dopasowane do planowanych zadań.
 • Wydajność – wpływa na szybkość wykonywanej pracy. Ma szczególnie duże znaczenie, gdy planujemy wykorzystywać kompresor w pracy.
 • Poziom hałasu – wiele kompresorów generuje bardzo duży hałas, jeżeli planujesz częściej korzystać z urządzenia, to warto poszukać cichszych modeli. Zwłaszcza jeżeli chcesz go wykorzystywać np. w domu. Jeżeli nie potrzebujesz bardzo wydajnego sprzętu, to możesz poszukać podręcznych kompresorów, które są znacznie cichsze.
 • Zasilanie – kompresory tłokowe szybko się nagrzewają, a następnie potrzebują dużo czasu, żeby się schłodzić. Jest to szczególnie uciążliwe, jeżeli zamierza się wykorzystywać urządzenie intensywnie, w pracy. Alternatywą są kompresory membranowe, które umożliwiają wielokrotnie dłuższy czas działania.
 • Przeznaczenie – zastanów się do czego chcesz wykorzystywać kompresor. Chcesz za jego pomocą tylko pompować np. koła? Czy może chcesz go połączyć z aerografem i wykorzystać do malowania?

Jaki rodzaj kompresora wybrać?

Rodzaj kompresora trzeba dopasować do swoich potrzeb

Oprócz elementów wymienionych wcześniej trzeba jeszcze dobrać odpowiedni rodzaj kompresora do swoich potrzeb. Obecnie są dwa główne rodzaje: olejowy i bezolejowy.

Kompresory olejowe świetnie nadają się do intensywnych prac. Dlatego też są wykorzystywane głównie przez profesjonalistów. Korzystając z tych urządzeń trzeba pamiętać o nasmarowaniu pompy sprężarki olejem.

Natomiast kompresory bezolejowe nie wymagają smarowania olejem. Jednocześnie szybciej się one nagrzewają, przez co długotrwała praca nie jest możliwa. Utrudnia to wykorzystanie sprzętu w pracy, jednak nie stanowi większego problemu w przypadku domowych zastosowań.

Jaki kompresor wybrać? Ranking!

Jaki najlepszy kompresor do 300zł? – Polecane kompresory.

Kompresor Black-Decker ASI 300

Jest to prosty i mały kompresor, który idealnie sprawdzi się do np. pompowania kół w samochodzie, czy też rowerze. Może być zasilany z tradycyjnego gniazdka albo z zapalniczki samochodowej. Dodatkowo pokazuje on ciśnienie, jakie panuje np. w oponie oraz posiada funkcję dopompowania do uzyskania określonego ciśnienia. W ten sposób można zautomatyzować pompowanie, co jest bardzo wygodne.

Sprzęt idealny dla osób, które po prostu szukają automatycznego urządzenia do pompowania.

Najtańsze oferty w sieci

Dodatkowe kompresory w naszym rankingu

Kompresor Tagred 24l 3,8km

Kompresor Tagred 24l 3,8km, źródło: tagred.pl

Jest to kompresor olejowy. Sprawdzi się w każdej sytuacji, bez względu czy trzeba coś namalować, wyczyścić, czy też po prostu napompować. Warto zwrócić uwagę na dobre chłodzenie zastosowane w tym kompresorze, które umożliwia długą pracę urządzenia.

Dodatkowo model wyróżnia się stosunkowo niskim poborem energii, co pozwala obniżyć koszty użytkownia.

Kompresor Lex 2500w 24l lxc24

Jest to kolejny kompresor olejowy. Podobnie jak poprzednik jest to sprzęt wysokiej jakości. Przy odpowiedniej eksploatacji i dbaniu o urządzenie będzie ono służyło latami.

Zbiornik o pojemności 24 litrów i moc 2500w sprawiają, że urządzenie poradzi sobie z większością wyzwań. Zwłaszcza jeżeli mówimy o domowych majsterkowiczach, którzy nie będą korzystali z tego sprzętu codziennie przez wiele godzin.

Jaki kompresor do 500zł? – Ranking kompresorów do 500 zł.

Kompresor olejowy BASIC 250-24 W 24 METABO

To solidny sprzęt, który świetnie sprawdzi się zarówno w domach, jak i warsztatach. Można kontrolować ciśnienie wyjściowe, dzięki czemu użytkownik panuje nad tym, w jaki sposób wykorzystuje urządzenie. Ważną zaletą tego modelu jest zabezpieczenie przed przeciążeniem, dzięki czemu silnik nie przegrzeje się.

Również osoby, które cenią mobilność powinny polubić ten sprzęt. Posiada on wygodny uchwyt oraz koła, które ułatwiają transport.

Najtańsze oferty w sieci

Kompresor Stanley air-boss

To urządzenie można też znaleźć pod nazwą aerotec airliner 5 go. Jest to bardzo mobilny kompresor, który świetnie sprawdzi się w przypadku pompowania np. kół w samochodzie. Warto zwrócić uwagę na różne udogodnienia dla użytkownika, takie jak pas umożliwiający przewieszenie go przez ramię oraz schowek na potrzebne akcesoria.

Osoby wykorzystujące sprzęt w domu z pewnością ucieszą się z cichej pracy urządzenia. Za to trzeba zapłacić tym, że sprzęt stosunkowo szybko się nagrzewa, jednak nie przeszkadza to w korzystaniu z niego.

Jaki najlepszy kompresor wybrać do 1000zł? – Polecane.

Kompresor olejowy STANLEY FATMAX 50l

Sprzęt wyróżnia się bardzo dobrym chłodzeniem, dlatego jest świetny dla profesjonalistów, ponieważ mogą go używać długo bez konieczności robienia przerw. Dodatkowo posiada on manometry, które ułatwiają odczyt różnych parametrów.

Jest to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Rozwiązania zastosowane w nim sprawiają, że można bez problemów wykorzystywać je w pracy oraz transportować bez zbędnych przeszkód.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu

Wybierając najlepszy kompresor trzeba przede wszystkim zastanowić się gdzie będziemy go wykorzystywać. Kupując sprzęt do pracy liczy się przede wszystkim wydajność, natomiast kompresor do domu musi spełniać inne wymagania. Wydajność kompresora jest ważna, jednak liczy się też komfort użytkowania.

Korzystając ze sprzętu w domu możemy sobie pozwolić na częstsze przerwy, które w pracy znacząco zmniejszyłyby efektywność. Mamy nadzieję, że Ranking kompresorów pomógł Państwu rozważyć wybranie najlepszego sprzętu pod względem wydajności i komfortu użytkowania. Często lepiej jest wybrać kompresor, który jest mniej wydajny, a po prostu cichszy. Dzięki temu korzystanie z kompresora będzie znacznie wygodniejsze.

Natomiast wybierając sprzęt do pracy warto zadbać o największą efektywność kompresora. A ewentualne problemy ze zbyt dużym hałasem wyeliminować w inny sposób.

Inni użytkownicy też szukali:

 • ranking kompresorów samochodowych
 • jakiej firmy kompresor polecacie
 • jaki kompresor do warsztatu
 • jaki kompresor kupić olejowy czy bezolejowy
 • jaki kompresor do klucza pneumatycznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *