Jaki agregat prądotwórczy kupić? – Ranking agregatów 2017

W dzisiejszych czasach cały czas rozwija się prężnie technologia. Możliwości np. smartfonów cały czas się zwiększają. Jednak jest pewien problem – większość z nowych technologii jest uzależniona od prądu. Więc nasuwa się pytanie, jaki agregator wybrać? Telewizor, komputer, internet, to wszystko nie będzie działać bez prądu, a jeśli potrwa to dłużej to nawet telefonu zacznie brakować. Coraz częściej w domach stosuje się zamiast czajników gazowych te elektryczne i w tym przypadku agregator prądotwórczy nadałby się idealnie. To wszystko sprawia, że jesteśmy uzależnieni od prądu i gdy zaczyna go brakować, to pojawia się problem. Na ratunek przychodzi agregat prądotwórczy. Zapraszamy do sprawdzenia rankingu agregatorów 2017!

Bez prądu ciężko dziś normalnie funkcjonować, dlatego przydatny jest agregat prądotwórczy

Co jest ważne podczas wybierania agregata prądotwórczego?

Wybierając odpowiedni model urządzenia dostosowany do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Rodzaj zasilania. Istnieją dwa główne rodzaje zasilania agregatów prądotwórczych. Pierwsze z nich to zasilanie jednofazowe, takie urządzenia wytwarzają napięcie 230 V. Drugi rodzaj to generatory trójfazowe, które wytwarzają napięcie 400 V.
  • Ile mocy potrzebujesz. Żeby to obliczyć zsumuj liczbę urządzeń elektrycznych, które chcesz zasilać poprzez generator. Pamiętaj, żeby wziąć pod uwagę maksymalne wartości mocy oraz żeby dać 10-20% zapasu energii.
  • Rodzaj agregatu – dzisiaj istnieją mobilne generatory prądotwórcze. Świetnie się one sprawdzą jako np. wyposażenie firm eventowych. Jeżeli potrzebujesz mobilności to pamiętaj o tym, gdy wybierasz odpowiedni agregat prądotwórczy.
  • System AVR – jeżeli zamierzasz wykorzystywać agregat prądotwórczy do zasilania np. komputera to warto poszukać sprzętu posiadającego taką funkcję. W przeciwnym wypadku mogą występować wahania prądu i komputer może się wyłączyć, a nawet spalić.

Ponadto warto zastanowić się nad wynajmem generatora prądotwórczego. Dzisiaj wiele firm oferuje możliwość wynajęcia takiego urządzenia dlatego, jeżeli nie planujesz z niego korzystać indywidualnie, to warto rozważyć taką opcję.

Wynająć czy kupić agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy firmy Stanley, źródło: Ceneo.pl

Przyjrzymy się chwilę tej kwestii, ponieważ jest ona bardzo istotna i wpłynie znacząco na twój budżet i wydatek, z jakim będziesz musiał się liczyć. Oczywiście decyzję tę każdy musi podjąć samodzielnie i przede wszystkim zastanowić się jak często będzie korzystał z agregatu prądotwórczego.

W przypadku regularnego i częstego korzystania bardziej opłacalne jest kupienie sprzętu. Natomiast w przypadku sporadycznego używania generatorów lepiej jest je wynajmować. Mowa tutaj np. o organizacji imprez plenerowych albo domach odciętych czasowo od prądu. Oczywiście w drugiej sytuacji osoba posiadająca agregat prądotwórczy może czuć się spokojniejsza – w takiej sytuacji jak najbardziej warto zainwestować w sprzęt.

Proponowane modele – ranking agregatów prądotwórczych

Przechodzimy do bardziej technicznej części artykułu. Ta część przyda się szczególnie osobom oraz właścicielom firm, które zastanawiają się jaki generator prądotwórczy wybrać, a mają ograniczony budżet.

Najlepszy agregat prądotwórczy do 500zł – Polecane produkty.

1

Agregat prądotwórczy Hecht GG 950 DC

W tym przedziale cenowym ciężko o warte uwagi urządzenia, dlatego też ograniczymy się tylko do jednego modelu. Jest to na chwilę obecną najlepszy agregat prądotwórczy w tym przedziale cenowym. Do jego zalet z pewnością należy bardzo atrakcyjna cena oraz kompaktowe rozmiary. Świetnie sprawdzi się on na różnych wyjazdach i kempingach, może również być ostatnią deską ratunku w przypadku gdy np. nie będzie prądu w domu.

Jeżeli mowa o wadach, to jakość wykonania nie jest najwyższa. Również zbiornik na paliwo jest stosunkowo mały, przez co agregat nie będzie w stanie pracować zbyt długo bez przerw. Urządzenie również jest głośne.

Najtańsze oferty w sieci

Najlepszy agregat prądotwórczy do 1000zł – Ranking agregatów prądotwórczych.

1

Agregat prądotwórczy 900W YATO YT-85421

Sprzęt może być czasem ciężko znaleźć w cenie poniżej 1000zł, jednak jest to najlepszy generator prądotwórczy z tej półki cenowej. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, że jest to sprzęt znacznie lepszej jakości niż poprzedni model. Można swobodnie myśleć o wykorzystaniu go jako awaryjne zasilanie np. na działce.

Jeżeli chodzi o wady to jak większość tanich agregatów prądotwórczych jest to urządzenie głośne, które generuje. Ponadto zbiornik co prawda jest znacznie bardziej pojemny niż w poprzednim modelu, jednak i tak starczy tylko na 6,5h pracy.

Najtańsze oferty w sieci

Najlepsze agregaty prądotwórcze do 2000zł – ranking agregatów

1

Agregat prądotwórczy jednofazowy Endress ESE 3200 P

Jest to sprzęt najlepszy do zastosowań domowych. Długi czas pracy sięgający nawet 14 godzin i stosunkowo niskie zużycie paliwa. Również moc tego urządzenia stoi na wysokim poziomie, a to sprawia, że można z niego śmiało korzystać i nawet jeżeli nie będzie prądu przez dłuższy czas, to dzięki temu urządzeniu nie będzie to aż tak dotkliwe.

Największą wadą tego modelu jest hałas. Jednocześnie umieszczając je w odpowiednim miejscu ta wada nie jest bardzo uciążliwa.

Najtańsze oferty w sieci

2

Agregat prądotwórczy 1600W YATO YT-85422

Urządzenie znacznie tańsze od poprzednika, jednak mimo to dobre. Warto zwrócić uwagę, że jest ono w obudowie zawierającej kółka i wygodne rączki, dzięki temu jest znacznie zwiększona jego mobilność. Również jakość wykonania oraz moc stoją na dobrym poziomie.

Niestety gorzej jest ze zużyciem paliwa – jest ono znacznie większe niż w poprzedniku. Dlatego też trzeba liczyć się z częstszym uzupełnianiem zbiornika oraz z większymi kosztami eksploatacji. Przez co w długoterminowej perspektywie oszczędności nie są aż tak duże.

Najtańsze oferty w sieci

Najlepsze agregaty prądotwórcze do 5000zł – ranking agregatów

1

Agregat prądotwórczy ADLER AD-3000 S

Sprzęt za 3000zł w przedziale cenowym do 5000zł. Zasługuje on na uwagę ze względu na to, że jest to urządzenie wyjątkowe na tej liście. Przede wszystkim jest on najłatwiejszy w obsłudze ze wszystkich dostępnych agregatów – ma wbudowane różne czujniki, które ułatwiają obsługiwanie go. Ponadto ma on niskie zużycie paliwa, dzięki czemu pomimo niewielkiego zbiornika można z niego korzystać przez długi czas. Jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, który świetnie sprawdzi się zwłaszcza w domach.

Najtańsze oferty w sieci

2

Agregat prądotwórczy FOGO FH 4001R 4.2kVA AVR

Przechodzimy do omawiania najmocniejszego sprzętu w obecnym zestawieniu. Jest to agregat prądotwórczy przeznaczony raczej dla firm, które potrzebują dużego zasilania. W razie potrzeb można użyć napięcia 400V, dzięki czemu świetnie sprawdzi się on np. na budowach do zasilania bardziej wymagających maszyn.

Najtańsze oferty w sieci

Czy warto kupować używany agregat prądotwórczy?

Niektóre osoby widząc to zestawienie mogą zadać sobie to pytanie. Dobrej jakości urządzenia zaczynają się od 1000-1500zł. To dosyć spory wydatek. Alternatywą jest wynajmowanie agregatu, jednak np. na wsi, zimą może być z tym problem. W takiej sytuacji lepiej zainwestować we własny generator prądu. Kupowanie używanego sprzętu wiąże się z ryzykiem – może być on wyeksploatowany, zużyty, a przez to szybciej się zepsuje. Bez odpowiedniej wiedzy lepiej poszukać nowego sprzętu, który będzie służył dłużej.

Posumowanie rankingu agregatów – jaki agregat prądotwórczy kupić?

Wybierając agregat prądotwórczy warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujesz, do czego będziesz wykorzystywał to urządzenie. Jednocześnie bez względu na odpowiedź wybierając urządzenie warto postawić na jakość, w przeciwnym wypadku agregator może szybko się zepsuć, albo uszkodzić urządzenia, które będą do niego podłączone. Jeśli zastanawiasz się jaki agregat prądotwórczy kupić do lodówki lub do gospodarstwa rolnego to niestety nie można iść na kompromis i wybrać tańszej alternatywy, ponieważ ona często nie spełnia oczekiwań.

Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek, bo górnej granicy w cenie tak naprawdę nie ma. Agregaty prądotwórcze, które wykorzystują niektóre firmy są warte kilkaset tysięcy złotych. Dlatego istotne jest właściwe dobranie najlepszego modelu do swoich potrzeb.

Inni użytkownicy szukali też:

  • opinie o agregatach prądotwórczych
  • jaki agregat prądotwórczy na budowę
  • jaki agregat prądotwórczy do pieca co
  • jaki agregat prądotwórczy kupić na działkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *