Jaką wkrętarkę wybrać? Ranking wkrętarek 2017 – Porównanie.

Wkrętaki to urządzenia znacząco ułatwiające wiele domowych spraw.  Podczas zakupu wkrętarki warto jednak się dobrze zastanowić. Najlepsze wkrętarki to koszt w okolicach tysiąca złotych. Znajdują swoje przeznaczenie od skręcania mebli, poprzez wieszanie np. obrazów, na drobnym majsterkowaniu kończąc. Jest to bardzo uniwersalne narzędzie, dlatego też warto mieć je w swoim domu. Jeśli zamierzasz kupić wkrętarkę, sprawdź poniższy Ranking Wkrętarek .W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki oraz poznasz modele warte uwagi.

Wybór odpowiednije wkrętarki pozwoli zautomatyzować prace

Na co zwrócić uwagę wybierając wkrętarkę?

Wybierając wkrętarkę weź pod uwagę wiele elementów
  • Miejsce pracy – jeżeli potrzebujesz mobilności, to warto wybrać urządzenie zasilane akumulatorem. To jest zwykle lepszy wybór. Chyba że zależy Ci na oszczędności, albo dużej mocy.
  • Moc – ją dopasuj do swoich potrzeb. Od niej uzależnione jest to w jak twardych materiałach można wiercić.
  • Czas pracy na baterii – w przypadku urządzeń akumulatorowych jest to ważne. Zbyt krótki czas pracy na baterii zmniejsza komfort korzystania z urządzenia. Zwłaszcza jeżeli urządzenie ma być wykorzystywane w pracy
  • Napięcie – trzeba dobrać je do tego co planujemy robić wkrętarką. Im bardziej intensywnie zamierzasz wykorzystywać urządzenie tym większego napięcia potrzebujesz.
  • Wielkość – od niej zależy zarówno komfort pracy, jak i możliwości wkrętarki. Mniejsze urządzenia sprawdzą się lepiej np. przy skręcaniu mebli. Dłuższa praca z większymi może być kłopotliwa.
  • Ilość biegów – pozwala dopasować pracę wiertarki do naszych potrzeb, co wpływa pozytywnie zarówno na efektywność, jak i na czas pracy na baterii.
  • Dodatkowe akcesoria – w przypadku wkrętarek akumulatorowych bardzo miłym dodatkiem jest np. dodatkowy akumulator. Przydatna jest również np. walizka na przechowywanie narzędzia.

Wkrętarka z akumulatorem czy bez?

Wiele osób zastanawia się jaki rodzaj wkrętarki wybrać. Każdy rodzaj ma zarówno swoje wady, jak i zalety.

Wkrętarki akumulatorowe

Wkrętarki akumulatorowe są znacznie popularniejsze

W przypadku wkrętarek akumulatorowych cena jest większa, a moc niższa. Ponadto trzeba liczyć się z zakupem dodatkowego akumulatora, jeżeli zależy nam na nieprzerwanej pracy, a same baterie, jeżeli są kiepskiej jakości z czasem będą coraz mniej wytrzymałe.

Jednak te wady są sowicie wynagradzane poprzez dużą mobilność. Nie trzeba męczyć się z kablami, wystarczy wyjąć wkrętarkę i zrobić to, co jest potrzebne. A jeżeli nie planuje się wiercić w twardych materiałach, to mała moc nie jest problemem. Dodatkowo często są one znacznie lżejsze, przez co praca, nawet przez wiele godzin nie jest problemem.

Wady Zalety
Wyładowanie akumulatora może przerwać pracę Jest lżejsza, co zapewnia większy komfort pracy
Trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora Mobilna, nie trzeba męczyć się z kablami
Kiepskiej jakości baterie, będą się zużywać Może pracować z dala od źródła prądu
Mała moc

Wkrętarka sieciowa – Zastosowanie.

Stawiając na to rozwiązanie trzeba liczyć się z ograniczeniem, w postaci kabla. Ten, zwłaszcza w tańszych modelach bywa krótki, co uniemożliwia komfortową pracę bez konieczności wykorzystania przedłużacza. Sam sprzęt i tak jest często znacznie cięższy, co utrudnia długą pracę.

Jednak wkrętarka sieciowa oferuje znacznie większą moc, często w bardzo przystępnych cenach. Ponadto nie trzeba przejmować się naładowaniem akumulatora, po prostu podłączasz sprzęt do kontaktu i działasz.

Wady Zalety
Duża waga Większa moc
Trzeba się męczyć z kablem, który może być zbyt krótki Nie trzeba zwracać uwagi na naładowanie akumulatora
Mała mobilność Wyższy moment obrotowy

Nie ma jednoznacznego zwycięzcy tego porównania, wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb. Zarówno wkrętarka akumulatorowa, jak i wkrętarka sieciowa są dobre i spełnią swoje zadania. Jeżeli nie potrzebujesz dużej mocy, to dobrym wyborem jest wkrętarka akumulatorowa, ponieważ zapewnia ona bardziej komfortową pracę i większą mobilność.

Jaką wkrętarkę wybrać? Ranking najlepszych wkrętarek.

Jaka wkrętarka do 100 zł? – Polecane wkrętarki do 100 zł.

Kwota bardzo mała, jednak jeżeli szukamy sprzętu do domu, do sporadycznego wykorzystania, to taka suma często wystarczy.

1

Wkrętarka Power Up 78970

Jeżeli szukasz wkrętarki tylko do np. skręcania mebli, albo ułatwienia wkręcania i wykręcania śrubek to ten sprzęt będzie wystarczający. Jest to małe urządzenie, które sprawdzi się w domowych zastosowaniach.

Jednocześnie nie oczekuj od tej wkrętarki długiego czasu pracy na baterii, czy też wielkiej mocy. To po prostu sprzęt, który pozwoli Ci zautomatyzować część twoich działań.

Najtańsze oferty w sieci

2

Wkrętarka Power Up 78970

Jest to sprzęt, do którego otrzymuje się walizkę, na jego przewożenie. Dlatego świetnie sprawdzi on się u osób, które planują często podróżować ze sprzętem oraz u osób, które zamierzają wykorzystywać go zawodowo.
Dodatkowo możliwość kontroli obrotów oraz latarka LED zwiększają komfort i skuteczność pracy. Kolejną korzyścią z wybrania tego sprzętu jest otrzymanie dodatkowego akumulatora w zestawie.

Najtańsze oferty w sieci

3

Wkrętarka Einhell TC-CD 12

Posiada ona dwa biegi, które umożliwiają łatwiejsze dopasowanie sprzętu do swoich możliwości. Ponadto posiada latarkę LED, dzięki której można wygodnie oświetlać miejsce pracy. Sprzęt jest lekki, dzięki temu praca z nim jest bardzo przyjemna.

Akumulator pozwala na ok. 3 godziny pracy. Natomiast jego załadowanie trwa w przybliżeniu jedną godzinę.

Najtańsze oferty w sieci

Wkrętarka Sthor li-ion 10,8 V – 4 miejsce w Rankingu

Wkrętarka Sthor li-ion 10,8 v, źródło: ceneo.pl

Zaletą tego urządzenia jest większy akumulator pozwalający, na bardziej komfortową pracę oraz większa moc. Dzięki niej można myśleć nie tylko o wkręcaniu śrub, ale również wierceniu otworów, w miększych materiałach.

Większość prac w domach może zostać wykonana za pomocą takiego urządzenia.

Jaka wkrętarka do 1000zł? – Ranking wkrętarek 2017

1

Wiertarko-Wkrętarka DeWalt DCD730C3

Jest to sprzęt przeznaczony, dla osób pracujących w specyficznych warunkach. Głównie osobom pracującym często w miejscach z ograniczonym dostępem, gdzie inny sposób wkręcania, lub wiercenia jest niemożliwy. Czas pracy na baterii, moc, jakość wykonania stoją na wysokim poziomie.

Najtańsze oferty w sieci

2

Wkrętarka sieciowa Makita Makita FS4300

Jest to sprzęt dla wymagających użytkowników. Wkrętarka sieciowa, o dużej mocy, która sprawdzi się w wymagających sytuacjach. Duża moc, oraz moment obrotowy sprawiają, że jest to najmocniejszy sprzęt w tym rankingu. Osoby, którym zależy na mocy powinny postawić na to rozwiązanie.

Jednocześnie cierpi ona na wszystkie przypadłości związane ze sprzętem sieciowym. Ograniczony zasięg, mobilność i konieczność dostępu do stałego źródła zasilania.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu Wkrętarek

Wkrętarka powinna być dobrana do indywidualnych potrzeb

Wybór najlepszej wkrętarki jest podyktowany przede wszystkim twoimi potrzebami. Jeżeli szukasz sprzętu do domu, to w większości przypadków wystarczą Ci tańsze urządzenia. Oczywiście warto wziąć pod uwagę prace, jakie zamierzasz wykonywać tym sprzętem oraz ich częstotliwość.

Natomiast szukając najlepszej wkrętarki do pracy dobierz moc dopasowaną do swoich potrzeb, warto od razu zainwestować w dodatkowe akumulatory, dzięki którym uniknie się przerw w pracy.

One Reply to “Jaką wkrętarkę wybrać? Ranking wkrętarek 2017 – Porównanie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *