Jaką poziomicę laserową lub laser krzyżowy wybrać? Ranking 2017

Poziomica jest bardzo potrzebnym narzędziem na budowie, jednak wraz z rozwojem technologii powstały poziomice laserowe. W wielu sytuacjach są one znacznie lepszym wyborem niż klasyczne poziomice. Dlatego też stają się one coraz popularniejsze, a ze względu na coraz większą dostępność tych urządzeń znajdują one również zastosowanie w domach. Sprawdź jaką poziomicę wybrać! W poniższym rankingu poziomic dowiesz się jaki jest najlepszy laser krzyżowy do 500 zł oraz poziomica laserowa 1000 zł.

Poziomice laserowe są często wygodniejsze niż klasyczne

Na co zwrócić uwagę wybierając poziomicę laserową?

  • Użytkowanie – jeżeli prowadzisz firmę i zamierzasz wykorzystywać poziomicę laserową na budowie, to w takiej sytuacji powinieneś postawić na jakość. Dobry sprzęt z pewnością Ci się zwróci i będzie to bardziej opłacalny zakup niż ciągłe inwestowanie w poziomice wątpliwej jakości.
  • Możliwości – niektóre poziomice laserowe mają więcej możliwości niż inne. Świetnym przykładem jest choćby laser krzyżowy, który jest specyficznym rodzajem poziomicy.
  • Cena – wiele osób czytających ten artykuł będzie chciało kupić poziomicę laserową do firmy. Tutaj musisz pamiętać o budżecie i o tym, że jeżeli go przekroczysz, to będziesz musiał zaoszczędzić na czymś innym.
  • Klasa IP urządzenia – mówi ona o wodoszczelności i pyłoszczelności. Jeżeli pracujesz w trudnych warunkach, to zwróć na to szczególną uwagę.
  • Statyw – kupowanie poziomicy laserowej bez statywu nie jest najlepszym pomysłem. Sprawdzi się to co najwyżej w domowych zastosowaniach.
  • Sklep, w którym dokonujesz zakupu (zwłaszcza przy zakupach online) – poziomice laserowe to wrażliwe urządzenia. Warto, żeby były one zapakowane w specjalną walizkę, a przy zakupach online najlepiej wybrać taki sklep, który odpowiednio zabezpieczy przesyłkę.
  • Dalmierz – w przypadku domowych zastosowań nie jest to ważny dodatek, jednak na budowie potrafi on zwiększyć efektywność pracy.
  • Miejsce pracy – jeżeli zamierzasz ją wykorzystywać na zewnątrz, to musisz zadbać o to, żebyś był w stanie odczytać pomiar.

To najważniejsze elementy, na które trzeba zwrócić uwagę. Istotne są jeszcze opcje, jakie zawierają poszczególne poziomice laserowe. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku laserów krzyżowych.

Jaki laser krzyżowy wybrać?

poziomice laserwoe krzyżowe są przydatne m.in. podczas toczenia schodów

Niektóre osoby będą zainteresowane kupnem lasera krzyżowego, jest to specyficzny rodzaj poziomicy laserowej, która daje większe możliwości w niektórych sytuacjach. Zamiast wyświetlać po prostu poziomą linię, wyświetla ona dwie prostopadłe linie, co znacząco ułatwia pracę w pewnych sytuacjach.

Tutaj trzeba dobrać sprzęt do swoich zastosowań, w większości sytuacjach sprawdzą się najprostsze rozwiązania, ewentualnie lasery o powiększonym zasięgu. Te drugie powinny rozważyć osoby, które pracują w trudniej dostępnych miejscach.

Bardziej zaawansowane są lasery wieloliniowe lub lasery krzyżowe wielopłaszczyznowe. Wyświetlają one wiele linii, które przecinają się wzajemnie ze sobą. Pozwala to na precyzyjne przeprowadzanie wielu prac.

Wiele osób zastanawia się, który rodzaj poziomicy laserowej wybrać. W większości przypadków sprawdza się rada: jeżeli nie wiesz co wybrać, to postaw na najprostsze rozwiązania. Większość osób, które potrzebują rozwiązań bardziej zaawansowanych doskonale wie, czego chce.

Jaką poziomice laserową wybrać? Ranking 2017

Jaka poziomica laserowa do 100zł?

1

Poziomica laserowa TOPEX obrotowa 29C908

Komfort pracy z tym urządzeniem jest znacznie większy. Jest ono mniejsze i bardziej poręczne, również jak w poprzednim przypadku wraz z poziomicą otrzymujemy statyw. Ponadto umożliwia wyświetlanie linii krzyżowych, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Pracę ułatwia laser samopoziomujący.

Niestety zasięg pracy urządzenia jest znacznie mniejszy, ponieważ wynosi tylko 6 metrów.

Najtańsze oferty w sieci

2

Poziomica laserowa Top Tools mini

Zaletą tego urządzenia jest jego zasięg, który wynosi aż 40 metrów. Dlatego też umieściłem je w tym rankingu, ciężko jest czasem znaleźć urządzania o takim zasięgu na wyższej półce cenowej. Plusem jest również statyw dodawany do poziomicy.

Wadą jest natomiast mobilność – zajmuje ona dużo miejsca, przez co korzystanie z niej bywa uciążliwe.

Najtańsze oferty w sieci

Jaka poziomica laserowa do 500zł? – Polecane produkty.

Laser krzyżowy STANLEY CLLi + statyw rozporowy 2,8m

 

Tutaj mówimy o sprzęcie wyższej klasy – najlepsze poziomice laserowe, które sprawdzą się przede wszystkim w zastosowaniach profesjonalnych. Dużą zaletą tej poziomicy laserowej jest to, że istnieje możliwość wygenerowania trzeciej wiązki laserowej. Znacznie ona ułatwia pracę zwłaszcza w pracach wykończeniowych, w pomieszczeniach. Jak większość poziomic w tej klasie sprzęt automatycznie się poziomuje. Jednocześnie można zablokować ten tryb i wyznaczyć np. ukośną linię, która pozwoli m.in. tyczyć schody.

Wadą jest to, że sprzęt nie posiada w swoim zestawie statywu. Jednak posiada za to wygodny uchwyt, dzięki czemu można umieścić go na wielu innych statywach, drzwiach, a nawet stopniu od drabiny. Jest to sprzęt poręczny, który sprawdzi się w warunkach polowych. Jego wada jest jednocześnie zaletą, ponieważ z łatwością można tę poziomicę laserową zabrać ze sobą wszędzie.

Najtańsze oferty w sieci

Jaka poziomica laserowa do 1000zł?

1

Poziomica laserowa Bosch PLL 360

Sprzęt wyróżnia się zakresem pracy, który wynosi aż 360 stopni. Dzięki temu prace wykończeniowe np. w pomieszczeniach stają się znacznie prostsze i łatwiejsze. Sprzęt może dodatkowo projektować linie ukośne, co również jest przydatne w niektórych pracach wykończeniowych.

Najtańsze oferty w sieci

Dewalt Poziomica Laserowa Dw088k

Dewalt Dw088k, źródło: ceneo.pl

Ten sprzęt wyróżnia się na tle konkurencji dwoma aspektami. Po pierwsze posiada uchwyt magnetyczny, który umożliwia wykorzystanie tej poziomicy laserowej w wielu, trudno dostępnych miejscach. Ponadto kupując go otrzymuje się kufer, który umożliwia zarówno przechowywanie, jak i transport poziomicy w bezpiecznych warunkach.

Podsumowanie Rankingu poziomic laserowych

Jak widać poziomice laserowe można kupić w różnej cenie. Większość domowych potrzeb zaspokoją najtańsze urządzenia, w przypadku bardziej profesjonalnych zastosowań warto zastanowić się nad sprzętem, który wybrać.

Inwestycja w droższe modele, lepszej jakości to nie tylko oszczędności w długoterminowej perspektywie, ale również bardziej komfortowa praca. Dlatego też warto zwrócić uwagę na najlepsze poziomice i zastanowić się jakie zadania wykonujesz w pracy, a następnie dobrać sprzęt do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *