Jaką piłę spalinową kupić? Ranking pił spalinowych 2017

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem najlepszej piły spalinowej, koniecznie sprawdź wyniki naszego rankingu. Piła spalinowa jest przydatna nie tylko przy wycince drzew, ale również przy cięciu ich na mniejsze części. W wielu miejscach można kupić taniej całe pnie drzew, które trzeba ręcznie pociąć.  Ponadto można samemu wyciąć kilka drzew, które rosną np. na działce. W tych sytuacjach bardzo przydatna będzie piła spalinowa, która znacząco ułatwi pracę. Wybierając odpowiedni model można czuć się w pełni bezpiecznym. W poniższym rankingu prezentujemy najlepsze piły spalinowe 217 roku!

Dobra piła spalinowa pomoże w wielu pracach

Na co zwrócić uwagę wybierając piłę spalinową?

  • Moc – dobierz ją do planowanych prac. Większa moc jest potrzebna np. do wycinania średnich drzew. Tutaj warto szukać piły spalinowej o mocy przekraczającej 2,5 KM. Warto też dobrać moc do swoich możliwości – jeżeli nie czujesz się pewnie obsługując piłę spalinową, to wybierz taką o mniejszej mocy.
  • Pojemność silnika – podobnie jak moc powinna być dopasowana do planowanych prac. Zbyt duża będzie generowała niepotrzebne koszty, natomiast zbyt mała będzie powodowała powolne wykonywanie zaplanowanych prac.
  • Długość prowadnicy – jest to część piły spalinowej, na której umieszczony jest łańcuch. Bezpośrednio się przekłada ona na możliwości urządzenia.
  • Waga i generowany hałas – zwróć na nie uwagę, ponieważ od nich zależy komfort pracy. W przypadku głośnych urządzeń można zaopatrzyć się w ochronne słuchawki.

To są najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę. Oczywiście dzisiaj wiele pił spalinowych ma różne funkcje dodatkowe, które ułatwiają prace takie jak np. hamulec bezpieczeństw, albo system ułatwiania rozruchu urządzenia. Jednak nie są to elementy tak ważne, jak te omówione wyżej.

Piła spalinowa, a może jednak elektryczna

Dobierz rodzaj piły do swoich potrzeb

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać piłę spalinową, czy też elektryczną. Na temat pił spalinowych i elektrycznych powstało wiele mitów. Niektóre osoby uważają, że piły spalinowe są trudniejsze w obsłudze, że ciężej jest je odpalić, albo, że są one bardziej niebezpieczne. Jednak dzisiaj te stwierdzenia nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

To czy wybrać piłę spalinową, czy elektryczną zależy przede wszystkim od trzech elementów:

  • Jakie są twoje potrzeby
  • Gdzie zamierzasz korzystać z piły łańcuchowej
  • Jakie masz możliwości finansowe

Piły elektryczne są zwykle słabsze, ale również i tańsze. Jednak korzystanie z nich z dala od źródła zasilania jest niemożliwe. Piły elektryczne sprawdzą się przy mniejszych pracach, nie będą wtedy generowały zbędnego hałasu. Natomiast gdy potrzeba większej mocy, lub mobilności konieczne są piły spalinowe.

Piła Spalinowa

Piła elektryczna

Większa moc daje większe możliwości Mniejsza moc czyni ją łatwiejszą w obsłudze
Większa mobilność Uzależnienie od źródła zasilania
Generuje duży hałas Kabel może przeszkadzać w niektórych sytuacjach
Stosunkowo cicha

Jaką piłę spalinową wybrać? Ranking

Jaka piła spalinowa do 300zł? – Najlepsza piła spalinowa do 300 zł.

Schwarzbau yd

Schwarzbau yd, źródło: schwarzbau.pl

Jest to jedyny sensowny model w tej cenie, który jest dobrze wykonany. Moc tej piły nie jest zbyt duża, ponieważ wynosi tylko 2,3 KM. Jednocześnie będzie ona wystarczająca do amatorskich zastosowań.

Z pewnością jest to lepszy produkt, niż oferta innych, nieznanych marek, które mogą oferować produkty wątpliwej jakości.

Jaka piła spalinowa do 500zł? – Polecane piły spalinowe.

1

Piła łańcuchowa NAC CST 45 40 02 AC

Moc tej piły spalinowej wynosi 2,45KM, dlatego też można ją wykorzystać na znacznie więcej sposobów. Pojemność skokowa silnika wynosi 51 centymetrów sześciennych. Sprzęt jest dobrze wykonany i ma ostrze o długości 45 centymetrów.

Jest to dobry wybór do zastosowań domowych.

Najtańsze oferty w sieci

2

Piła łańcuchowa NAC CST 61-50AC

Najsilniejsza warta polecenia piła spalinowa w tej cenie. Jej moc to 3,8KM, sprawdzi się dzięki temu zarówno w domowych zastosowaniach, jak i do sporadycznego wycięcia kilku drzew. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w pojemny silnik. Wszystko to przekłada się na dużą wagę urządzenia, za którą idą jednak jeszcze większe możliwości.

Najtańsze oferty w sieci

Jaka piła spalinowa do 1000zł? – Ranking pił spalinowych 2017.

Piła spalinowa Makita EA3500S35B

Moc tej piły to 4,9KM, jest to sprzęt przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników. Sprawdzi się przy częstszej wycince drzew oraz przy pracy z większymi obiektami.

Posiada hamulec bezpieczeństwa, a jej waga to około 7 kilogramów, co zapewnia komfortową pracę.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie Rankingu

Wybierając piłę spalinową musisz przede wszystkim pamiętać o swoich potrzebach. Nie ma sensu kupować zbyt mocnej piły spalinowej, ponieważ będzie ona generowała niepotrzebne koszty.

Wybierając piłę spalinową trzeba przede wszystkim myśleć o jej przyszłym wykorzystaniu

Z drugiej strony wybranie zbyt słabego urządzenia zmniejszy efektywność twojej pracy oraz może doprowadzić do szybkiego jego zużycia. Dlatego też, zanim zaczniesz szukać najlepszej piły spalinowej dla siebie, to zastanów się dobrze czego potrzebujesz i gdzie zamierzasz wykorzystywać ten sprzęt.

Pamiętaj, też o wybraniu dobrej firmy produkującej piły spalinowe. To ma duże znaczenie, lepiej kupić piłę spalinową o mniejszej mocy, ale za to lepiej wykonaną, niż odwrotnie. Słabej jakości sprzęt szybko się psuje, a w skrajnych przypadkach może powodować wypadki i stanowić zagrożenie dla użytkownika. Pamiętaj, żeby zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *