Jak wybrać najlepszą spawarkę? Ranking spawarek inwertorowych 2017

Spawarka to narzędzie, które przyda się zarówno w wyposażeniu domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. W domu dzięki niemu można wykonać więcej napraw, a dzięki temu zaoszczędzić pieniądze wydane na fachowców. Osoby, które lubią majsterkować powinny obowiązkowo zainwestować w taki sprzęt. Najlepsze spawarki to koszt około tysiąca złotych, aczkolwiek zapraszamy do porównania innych propozycji w poniższym rankingu.

Dobra spawarka przyda się w wielu sytuacjach

Na co zwrócić uwagę wybierając spawarkę?

 • Sprawność – jest to parametr określany w procentach. Mówi on o tym ile czasu może pracować spawarka w cyklu pracy trwającym 10 minut. Przykładowo sprawność na poziomie 50% oznacza, że spawarka może pracować przez 5 minut, natomiast kolejne 5 trzeba poczekać, aż urządzenie się schłodzi.
  Wybierając spawarkę trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów
 • Mobilność – trzeba wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb. Zarówno urządzenia mobilne, jak i stacjonarne mają swoje plusy oraz minusy.
 • Amperaż – trzeba dobrać go do planowanej intensywności prac oraz materiałów z którymi planujesz pracować. Grubsze materiały wymagają większego Amperażu. Nie zawsze większy amperaż jest lepszy.
 • Zasilanie – istnieją spawarki 230 V oraz 400 V (trójfazowe). Dobierz odpowiednią spawarkę do rodzaju zasilania, jakie posiada w miejscu, gdzie będzie ona wykorzystywana.
 • Średnica elektrody – powinna być dopasowana do grubości spawanego materiału. Im grubszy, tym większa średnica elektrody jest potrzebna.

Istotny jest jeszcze rodzaj spawarki, jednak ten temat wymaga większej uwagi.

Jaki rodzaj spawarki wybrać?

Istnieją obecnie 3 główne rodzaje dostępnych spawarek:

 • Spawarka TIG – przeznaczona do spawania elektrodą nietopliwą
 • Spawarka Mig/Mag – przeznaczona do spawania w osłonie gazu.
 • Spawarka Mma – przeznaczona do spawania metodą łukową, dzięki elektrodzie otulonej.

Najczęściej wykorzystywane są spawarki MMA zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnych warsztatach. Oferują świetny stosunek jakości do ceny, natomiast możliwości, które oferują są wystarczające do większości zastosowań.

Dodatkowo można wyróżnić dwa główne podtypy spawarek:

Zastanów się jaki rodzaj spawarki będzie najlepszy dla Ciebie
 • Spawarki inwertorowe – są one przeznaczone głównie dla profesjonalistów. Zapewniają stabilny prąd, który przekłada się na jakość spoin. Ponadto zużywają stosunkowo mało prądu oraz są to urządzenia o wysokiej jakości, zapewniający duży komfort pracy.
 • Spawarki transformatorowe – wyróżniają się niską ceną oraz małą awaryjnością. Dlatego też są wybierane chętnie przez domowych majsterkowiczów, jak i firmy, które nie potrzebują korzystać z bardziej profesjonalnego sprzętu.

Wybierając rodzaj spawarki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje potrzeby i planowane wykorzystanie tego sprzętu.

Jaką spawarkę wybrać? Ranking

Jaka najlepsza spawarka do 500zł?

Spawarka inwerterowa Haidmann 250A

Urządzenie jest bardzo kompaktowe ze względu na niewielkiego rozmiary oraz małą wagę. Świetnie sprawdzi się w spawaniu takich materiałów jak miedź, czy też stal nierdzewna.

Moc tego urządzenia można ustawić w zakresie od 20 do 250A. Dopasowanie jej do swoich potrzeb umożliwia na precyzują pracę ze sprzętem.

Najtańsze oferty w sieci

Dodatkowe spawarki w naszym rankingu

Spawarka Kraft&Dele 250A

Spawarka Kraft&Dele 250A, źródło: ceneo.pl

Urządzenie bardzo dobrze wykonane. Jako dużą zaletę trzeba zaliczyć wydajny wentylator, dzięki któremu urządzenie nie przegrzewa się. Ponadto sprzęt jest bardzo lekki i waży tylko 4 kilogramy. Moc 250A jest wystarczająca do większości zadań amatorskich i półprofesjonalnych.

Spawarka Schwartzmann IGBT

Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji możliwością spawania w technologii TIG. Wymaga ono tylko zastosowania odpowiedniej końcówki. Takie rozwiązanie daje nowe możliwości, jeżeli chodzi o spawanie.

Natomiast samo urządzenie jest dobrze wykonane oraz zapewnia regulację mocy, dzięki której można dopasować sposób pracy do swoich potrzeb. To wszystko sprawia, że otrzymujemy dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Jaka najlepsza spawarka do 1000zł? – Ranking

Spawarka Welder Fantasy TIG

Ta spawarka umożliwia zarówno na spawanie metodą MMA, jak i TIG. Dzięki temu wymagający użytkownicy mogą dopasować rodzaj spawania do aktualnych potrzeb. Dodatkowo sprzęt umożliwia spawanie prądem pulsacyjnym, dzięki technologi Pulse.

Jest to urządzenie skierowane przede wszystkim dla profesjonalistów, którzy potrzebują specjalistycznych rozwiązań.

Najtańsze oferty w sieci

Spawarka Fantasy Fan 200A

Spawarka Welder Fantasy FAN 200 , źródło: 4weld.pl

Urządzenie może pochwalić się sprawnością na poziomie 60% oraz dużą mocą. Udogodnieniem w pacy jest wyświetlacz, który informuje użytkownika o aktualnym napięciu.

Jest to sprzęt lekki i poręczny, dzięki temu sprawdzi się zarówno w pracy stacjonarnej, jak i mobilnej.

Podsumowanie Rankingu

Spawarka to doskonałe uzupełnienie domowego warsztatu

Spawarka to nie jest najtańsze narzędzie. Jednocześnie jest ono bardzo przydatne, wielu bardziej zaawansowanych prac nie da się wykonać bez posiadania spawarki. Dlatego to urządzenie świetnie uzupełnia domowy warsztat i pozwoli uniknąć korzystania z pomocy fachowców w wielu sytuacjach.

Pamiętaj, żeby kupując spawarkę postawić na najlepsze produkty i unikać taniego sprzętu, niewiadomego pochodzenia. W ten sposób faktycznie wydasz więcej pieniędzy, jednak zdobędziesz pewność, że sprzęt, który kupujesz jest dobrej jakości i będzie służył Ci latami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *